Арсенал се наложи над Брентфорд като гост с 3:0 в осмия

...

Арсенал би, пусна в игра 15-годишен рекордьор

Арсенал се наложи над Брентфорд като гост с 3:0 в осмия кръг кръг от Висшата лига. Така артилеристите взеха шеста победа от седем мача през сезона и се върнаха на върха на класирането. Те имат 18 точки – с по една повече от и Тотнъм.

Головете в срещата бяха дело на Уилям Салиба, Габриел Жезус и Фабио Виейра. Букайо Сака се регистрира с две асистенции. Именно той подаде от корнер за първия гол, паднал в 17-ата минута. Разписа се Салиба. Това е 17-и гол след ъглов удар за Арсенал от началото на предишния сезон. Само Ливърпул (20) и Манчестър Сити (19) имат повече.

В 28-ата минута Джака центрира, а Габриел Жезус удвои преднината на отбора на Микел Артета.

Четири минути след началото на второто полувреме Букайо Сака комбинира с Фабио Виейра, който овладя и шутира за 0:3.

В края Артета пусна в игра Итън Нванери. Със своите.
Източник: flashnews.bg